Nowocześnie i przyjaźnie.

Na obszarze o powierzchni ponad 25 000 m² powstanie w kwartale ulic: Buforowa/ W. Lutosławskiego/ S. Drabika/ Asfaltowa we Wrocławiu, osiedle liczące około 400 mieszkań. Nie zabraknie lokali usługowych w tym przedszkola i żłobka ( w zależności od potrzeb społeczności w przyszłości tworzącej wspólnotę osiedla). Oczywiście przewidziano miejsca na place zabaw, infrastrukturę towarzyszącą. Wszystko będzie tak zaprojektowane, by stworzyć możliwie najlepszą przestrzeń do życia. Osiedle będzie przyjazne dla rodzin, a więc dla dzieci i dorosłych, również seniorów. Dla mieszkańców i gości zostanie przygotowane około 500 miejsc parkingowych.

Bezpiecznie i w zgodzie z naturą.

Koncepcja projektowanego osiedla kładzie również dużą wagę na stworzenie miejsca gwarantującego mieszkańcom bezpieczeństwo i prywatność. Nie zabraknie więc odpowiednio zaprojektowanej, zielonej przestrzeni, która zachęca do kontaktów społecznych, aktywności fizycznej, regeneracji psychicznej oraz daje komfort użytkowania w długoterminowej perspektywie. Zielone plenery osiedla, w sposób harmonijny wtapiają architekturę w otaczający ją naturalny krajobraz. Rozwiązania w przestrzeni pomiędzy budynkami mieszkalnymi mają ogromny wpływ na  użytkowników. To właśnie odpowiedni dobór tych elementów sprawia, że w jakimś miejscu lubimy przebywać, a innego unikamy. To rodzaj komunikacji między użytkownikiem a przestrzenią. Osiedle jest inkluzywne dla osób o różnych stylach życia i na różnym etapie życia. Stąd place zabaw, miejsca postojowe dla rowerów, ławki. Porośnięte zielenią trejaże służą wszystkim użytkownikom przestrzeni. Zapewniają cień i ochronę przed deszczem, zatrzymują wodę opadową, by później ją odparować, owoce pnączy są pożywieniem dla ptaków.

Postawimy na ekologiczne rozwiązania!

W obliczu zmieniającego się klimatu chcemy włączyć rozwiązania pomagające zachować środowisko naturalne w dobrej kondycji, co przyczyni się również do naszego dobrostanu. Zaproponujemy więc systemy pomagające w wykorzystaniu jak największej ilości wody opadowej – zarówno w formie retencji jak i do podlewania zieleni. Nie zapomnimy również o pszczołach i innych zapylaczach zapewniając im domki oraz łąki kwietne. Zielone ściany i bluszcze pomogą utrzymać przyjazny mikroklimat oraz zabezpieczą budynki przed nadmiernym nagrzewaniem.

Place zabaw  oraz miejsca rekreacji.

Place zabaw dla dzieci i tereny rekreacyjne to nieodłączne elementy osiedla społecznego. Pomagają w integracji mieszkańców oraz utrzymaniu kondycji zarówno dzieci jak i dorosłych.

Ważne, aby były zlokalizowane wśród zieleni oraz wykonane z naturalnych materiałów. Pozwoli to zapewnić użytkownikom zdrowsze środowisko życia. W czasach kiedy coraz więcej dzieci prowadzi siedzący tryb życia bardzo ważne jest zapewnienie im atrakcyjnej przestrzeni do zabawy i ruchu. Odpowiednie urządzenia placu zabaw dają dzieciom możliwość do spalenia nadmiaru energii, jednocześnie wzmacniając ich mięśnie oraz poprawiając motorykę. Zabawa w odpowiednich warunkach buduje również umiejętności społeczne młodych ludzi, odpowiedzialność za środowisko oraz swoje najbliższe otoczenie.

Układy mieszkań.

Proponowane układy mieszkań na Osiedlu Wojszyce 1 (nazwa ma charakter techniczny) to sprawdzone i cieszące się uznaniem rozwiązania. Zadbamy o to, aby żaden metr mieszkania nie został zmarnowany przez optymalne rozwiązania dla każdego typu mieszkań. Mieszkania we wszystkich budynkach mają zróżnicowaną wielkość od 1 do 4- pokojowych. Układy są w pełni rozkładowe z możliwością swobodnej aranżacji pomieszczeń.